Leden 2009

Jimi Hendrix

29. ledna 2009 v 9:05 | mates |  Jimi Hendrix

Jimi Hendrix - Little Wing
Blue Effect

29. ledna 2009 v 8:48 | mates |  Vladimír Mišík (Blue Effect)
A tady je právě Blue Effect, ještě jako mladíci a také moc pěkná píseň např: z filmu Pelíšků (tu jsem se také naučil)

Sluneční hrob
Pěkné, ne?? Bohužel, teď už jsou všichni "dědoušci".
Ale v mém srdci zůstanou vždy jako velcí vzorové a muzikanti!

Nyní už vypadají takto (Vláďa Míšík). Byl jsem na nich, jsou výborní!No, ale co, nikdo není věčný, taky budu jednou starý, ale je mi líto, že jsem nezažil a nezažiji v jejich nejslavnější dobu.

Kamelot

29. ledna 2009 v 8:34 | mates |  Kamelot

Kamelot - Zachraňte koně


Kamelot - Ahoj Pegy


Progres

29. ledna 2009 v 8:26 | mates |  Progres

Progres - Heroin


Zajímevé kytary

7. ledna 2009 v 10:59 | mates |  Elektrické kytary

Neobvyklé kytary : 20 nejpodivnějších kytar

Na Musicgadgets už dávněji vyšel článek, který si vzal na paškál 20 nejpodivnějších kytar.
Jak lze vidět, výběr kytar je velmi subjektivní. Najdou se jistě jiné modely, které by se do téhle "soutěže" hodily víc včetně některých kousků z Instrumento galerie, kde je většina prezentovaných modelů již podchycena. Já nenabízím ani tak překlad, jako spíš drobný komentář. Navíc tímhle způsobem aspoň dostanu několik zajímavých modelů do "regulerního" článku :-)

Lit Cigarette

Ano, i když je kytara funkční, tak nepohodlnost hry ve vyšších polohách hmatníku je naprosto zřejmá. Ale na druhé straně tenhle kousek je opravdu originální. ( Flipout )

Gun guitar

Hm, kytar ve tvaru zbraní je hafo. Máme jich celou galerii. Z téhle oblasti preferuji jiné kousky a to ty kytary, které nejenže mají vzhled zbraně, ale byly přímo ze zbraně vytvořeny. Některé napodobeniny zbraní umí dokonce chrlit oheň... :) ( ESP )

Pikasso

Pěkná kuriozitka pro Pata Methenyho od Lindy Mazer (ta podobných potvůrek vyrobila víc)

Jeweled Jesus

Tahle kytara od kytaráře Dough Rowella je na pohled sice super, ale samotný Doug jich má stejně obdivuhodně vyřezaných několik a není mezi kytaráři-řezbáři jediný.

Cigar box guitar

No, píšou, že tahle kytara je pro lidi, kteří nemají peníze. U nás by tohle bylo věru extrémní řešení při cenách nejlevnějších kytar. Nicméně v Africe ??? Každopádně, existují kytary vyrobené i z plechových kanystrů na olej. ( cigarboxguitars.com )

Záchodové prkno

Celkem maras, i když podklad snímače ve tvaru lejna a příslušenství ve formě toaleťáku je opravdu myšlenka dovedená k dokonalosti :-)

Harp kytara

Ačkoli mnoho lidí o tomhle nástroji neví, existuje hned několik desítek kusů těchto nástrojů s různými kombinacemi strun. ( cigarboxguitars.com )

Devil girl

Zatímco autor článku pojmenoval kytaru jako Satan angel guitar, s tím, že nemá žádné další informace, tak já teda vím že je to plastová Devil girl od ESP. Málokdo ovšem ví, že na úplně stejném principu je však postavena série "heaven theme" z custom shopu. Celá s motivy andělů…

Naked lady guitar

Hm, jesli chcete být provokativní, tak tahle kytara je přesně pro vás (kuk na to, kam se strká kabel :-) Nicméně B.C.Rich podobného ražení mi připadá lépe zpracovaná než tenhle kus dřeva.

Wangcaster

Je nepochybné, že jednou někdo na nápad udělat kytaru zrovna tohodle tvaru přijít musel. Že to byl zrovna v tomto případě Doug Rowell s tím nic nenaděláme. Předpokládal bych, že pár kousků v tomhle duchu by se ještě našlo…

Electric harp guitar

Elektrifikovaná harp kytara, v tomto případě ala Steinberger - bezhlavý krk a TransTrem.

Heat Hawk

Netypický design a zabudovaný zesilovač s reproduktory (z produkce ESP)
Apparently the same company that made the Gundam Gun Guitar that I saw in Akihabara also makes this 'Heat Hawk' version in the shape of an axe used by Gundam Zaku. My buddy Scott Rowan writes:
They are/were manufactured by a company called Banpresto (http://www.banpresto.co.jp/) and released in 2002. The guitars have an internal amp and speaker. Pulling the trigger plays back one of 3 Gundam sound effects. Couldn't find any info on whether the magazine does anything. 1 metre length, 3.5 kg weight, battery powered.

Guitar & bass

Kytara s basou dohromady - to byla móda už před několika lety, ale všichni to řešili dvěmi krky.

Nano guitar

Nejmenší kytara na světě, deset mikrometrů dlouhá, ale hrající. Avšak hraje (je třeba brnknout na ni laserem).

Skatar

Hm, tak tohle je pěkná věc pro zařazení do gadgets, ale myslím, že na to nejde ani hrát, ani se na tom nedá jezdit…

Scary Guitar

Patvar, no comment….

Ibanez Tripleneck

Tanhle nástroj vlastní Steve Vai. Dvanáctistrunka, šestistrunka a bezpražcovka dohromady. Autor článku se podivuje nad trojkrkem, ale asi ještě neviděl pětikrkého Hammera od Cheap Tricks.

Ibanez Heart Tripleneck

Další Ibanez, na který by si asi s chutí zahrál Michael Angelo Batio, protože je to něco mezi jeho Double a Quad kytarami. Taky od Steva...

Birdfish

Teuffel Guitars mají v produkci již několik let pouze tři kytary. Všechny jsou netypické, ale Pravda Birdfish je nejkurióznější. Nicméně těchdle netypických hybridů je plno…

Air guitar

Tuším, že v Americe, existuje bláznivá disciplína zvaná Air guitar, kde týpci, kteří nebyli schopni se naučit hrát na kytaru, běhají po pódiu a napodobují reálné kytaristy. V Helsinkách na to šli jinak. Lidi sice nemají kytaru, ale pomocí kamery a počítače a pečlivě nacvičených pohybu, mohou reálně imitovat hru na kytaru a vytvářet kytarový sound.

Guitar Theremin

Já nevím, no jezdíte po "krku" a mačkáte ty kolečka….hnus