Vladimír Mišík (Blue Effect)

Blue Effect

29. ledna 2009 v 8:48 | mates
A tady je právě Blue Effect, ještě jako mladíci a také moc pěkná píseň např: z filmu Pelíšků (tu jsem se také naučil)

Sluneční hrob
Pěkné, ne?? Bohužel, teď už jsou všichni "dědoušci".
Ale v mém srdci zůstanou vždy jako velcí vzorové a muzikanti!

Nyní už vypadají takto (Vláďa Míšík). Byl jsem na nich, jsou výborní!No, ale co, nikdo není věčný, taky budu jednou starý, ale je mi líto, že jsem nezažil a nezažiji v jejich nejslavnější dobu.

Vladimír Mišík

3. prosince 2008 v 20:36 | Martin
Vladimír Mišík vydal nové CD/DVD z koncertu ke svým 60. narozeninám.Tohle uvádí na svých stránkách : DVD je vlastně dvoj-DVD (a stejně tak z neho vycházející audio podoba dvoj-CD). Muziky bylo totiž tolik, že na jeden disk se to prostě nevešlo...
Materiál pochází z neopakovatelného koncertu k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka, který proběhl 6.6.2007 v divadle Archa.
Přes 3 hodiny trvající koncert byl vlastně velkým poděkováním "Legendě" (jak je Vladimír Mišík často svými kolegy nazýván) za to, co pro českou hudbu během své dlouhé kariéry udělal. Mezi gratulanty se objevili jak jeho někdejší spoluhráči, tak i lidé, kteří chtěli Vladimírovi vzdát hold. Na podiu se tak vystřídali Buty, Marek Eben, Radim Hladík & Blue Effect, Miro Žbirka, Dan Bárta, Roman Dragoun, František Segrado, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta, Michal Prokop, Karel Holas, Guma Kulhánek, Standa Kubeš, Honza Kolář, "Olin" Nejezchleba a celá řada dalších.
DVD nese vcelku jednoduchý název: VLADIMÍR MIŠÍK & ETC a HOSTÉ, ARCHA 6.6.2007
Dramaturgie DVD vlastně opisuje průběh koncertu:
1. disk je sestřihem vystoupení hostů, kteří hrají některou z "Mišíkovek" a nebo případně svojí, která úzce souvisí s Vladimírem, ETC nebo s dobou (Vladimír Merta, VLasta Třešňák, J. "Olin" Nejezchleba...) a to za doprovodu vlastní kapely a nebo přímo ETC. Je to tedy jakýsi "tribute to Vladimír Mišík", ale abychom zůstali věrni češtině, dostala tato první půlka název KLOBOUK DOLŮ
2. disk už je věnován Vladimírovi Mišíkovi, který si za doprovodu své kapely ETC zve na podium hosty jako Standu Kubeše, Marka Ebena, Olina Nejezchleba, Karla Holase, Radima Hladíka, Davida Ebena, Honzu Koláře, Pavla Bohatého a další, aby s ním buď zazpívali a nebo rozšířily řady kapely. Disk 2 nese název NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA
Jako bonus je na druhém disku střihový dokument z rukou pánů Zdeňka Suchého a Vladimíra Baráka, který je neuvěřitelně silným průřezem života Vladimíra Mišíka..
No,uvidíme...
Každopádně tady si můžete udělat obrázek o dvd...

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/14.12.2007/20754215410-22:25-2-ct-live-vladimir-misik-etc-vladimir-misik-etc.html

Blue Effect

3. prosince 2008 v 20:35 | Martin
Kapelu založili koncem roku 1968 baskytarista Jiří Kozel, kytarista a zpěvák Vladimír Mišík a bubeník Vlado Čech.27.11.1968 měla kapela premiéru v Music F Clubu na Smíchově.Skupina se původně jmenovala Special Blue Effect (podle toho,že všichni členové kapely měli modrou knížku), později byl název zkrácen na Blue Effect, v roce 1972 kapela musela jako řada dalších skupin přejít na český název, takže vystupovala pod jmény Modrý efekt nebo M. efekt. Na 2. čs. beatovém festivalu 22.12.1968, který se uskutečnil v Lucerně, byla kapela vyhlášena objevem roku, kapelou sezóny, Radim Hladík hudebníkem sezóny a skladba Sunny Grave (později zpívaná v počeštěné verzi Sluneční hrob) skladbou sezóny.
První Blue Effect-zleva:Vladimír Mišík,Radim Hladík,Vlado Čech a Jiří Kozel
Blue Effect v roce 1970...
První desku s názvem Meditace provázely problémy ohledně textů. Název desky vznikl podle setkávání kapely s písničkářem Jaroslavem Hutkou, který opatřil svými texty první stranu desky. Jeho texty však nebyly povoleny a opatřit písně novými musel Zdeněk Rytíř. Na počátku 70. let vznikl spor mezi Vladimírem Mišíkem a Radimem Hladíkem.Vladimíra Mišíka na postu zpěváka nahradil klávesista Lešek Semelka. Skupina na svých dalších albech zakotvila u jazz rocku a spojila se s Jazz Q Jiřího Stivína a JOČR(Jazzový Orchestr Československého rozhlasu). V 70. letech se o texty skupiny zasloužil básník Pavel Vrba. Jeho spolupráce s Blue Effectem vyvrcholila na desce Svět hledačů. Na ní skupinu rozšířil vedle Leška Semelky další zpěvák Oldřich Veselý, známý z formace Synkopy 61.
Radim Hladík...
V 80. letech nejprve skupinu opustil Veselý, pak i Semelka a Radima Hladíka v této dekádě doplnil nejprve co by zpěvák Oldřich Kellner a pak i Luboš Pospíšil, se kterým vznikla zatím poslední studiová nahrávka Blue Effectu. V současné době se Radim Hladík obklopuje mladými muzikanty:Honzou Křížkem,Wojttechem a Vaškem Zimou a úspěšně koncertují a připravují nový repertoár.
 
 

Reklama